Obec Terchová

Obec Terchová je známa rôznymi dávnymi príbehami a je strážená sochou Jánošíka. Najznámejší príbeh, ktorý je každému určite dobre známy, je o zbojníkovi Jurajovi Jánošíkovi. Obec Terchová je vstupnou bránou do prekrásnej prírody Malej Fatry, do ktorej sa dostanete cez skalnatú bránu Tiesňavy a ihneď si to tu zamilujete.

 

Obec Terchová má približne 4500 obyvateľov, nachádza sa na ploche o rozlohe 84,5m2 a má približne 68 osád. V Terchovej nájdete mnoho športových, turistických a kultúrnych možností. Pre milovníkov turistiky sú tu napríklad Jánošíkove diery, hrebeň Malej Fatry, Zbojnícky chodník, Malý a Veľký Rozsutec.

 

Zaujímavé aktivity, ktoré si tu môžete vyskúšať, sú profi kolobežky, alebo lanový park v Terchovej.

Múzeum Juraja Jánošíka v Terchovej

Rozsiahla expozícia je rozdelená do niekoľkých tematických celkov, podávajúcich ucelený obraz o histórii a národopise obce Terchová, jej jadrom je však Juraj Jánošík ako historická aj legendárna osobnosť.

Už pri vstupe návštevník nadobudne pocit, že vkročil do jednej z tradičných terchovských izieb, ktorej verná napodobenina ho vráti o niekoľko desaťročí späť.

Rozhľadňa v Terchovej

30 metrová rozhľadňa Terchovské srdce je vybudovaná na vrchu Oblaz a nachádza sa na konci náučného chodníka, ktorý je zameraný na faunu a flóru Národného parku Malá Fatra. Na vyhliadkovej veži sa nachádzajú 3 terasy, z ktorých môžeme obdivovať výhľady najmä na obec Terchovú a okolité vrcholy Malej Fatry.

Mapa Terchovej

Po kliknutí na mapu, sa Vám zobrazí v PDF verzii, ktorú si môžete vytlačiť / stiahnuť.

Kde nás nájdete:

Penzión ZBOJNÍK

 

Vysné Kamence 12

01306 Terchová

Slovakia

info@penzionzbojnik.sk

(+421) 918 / 731 591

(+421) 903 / 472 505

Rezervácia ubytovania:

Copyright © 2020 - Penzión Zbojník

Trivago

Sociálne siete:

Created with ❤︎ by:

Marek Košturiak