Národný park Malá Fatra

V národnom parku Malá Fatra nájdete prekrásnu, bohatú a rozmanitú prírodu. Národný park sa nachádza v Krivánskej Malej Fatre, v severnej časti pohoria Malá Fatra. Zo 70% tvoria národný park lesy.

Najvyšším vrchom je Veľký Kriváň (1709 m.n.m.), no ďalší nádherný vrch je Veľký Rozsutec.

Vrátna dolina

Vrátna dolina je centrom letných a zimných aktivít malofatranskej turistiky. Vo Vrátnej doline sa koná mnoho športových podujatí, ako napríklad cyklistické preteky, beh na Poludňový Grúň, alebo v zime Európsky pohár v snowboardingu.

Jánošíkové diery

Jánošíkove diery sú v poslednej dobe najobľúbenejšia turistická atrakcia pre návštevníkov Terchovej, ktorá prešla kompletnou rekonštrukciou, na ktorej sa zúčastnil aj náš penzión. Príďte sa pozrieť na novo rekonštruované Jánošíkove diery.

Veľký Rozsutec

Veľký Rozsutec (1609 m.n.m) je krásny a dominantný dolomit, ktorý je považovaný za jeden z najkrajších na Slovensku. Stal sa symbolom pohoria Malej Fatry a po výstupe naň sa Vám naskytne krásny výhľad na široké okolie. Pripravte sa na sute a aj reťaze.

Malý Rozsutec

Malý Rozsutec (1343 m.n.m) je vrch, ktorý sa nachádza hneď vedľa staršieho brata Veľký Rozsutec, za ktorým svojimi výhľadmi a vlastným čarom nezaostáva. Taktiež sa pripravte na strmšie stúpania a pomoc reťazí.

Kde nás nájdete:

Penzión ZBOJNÍK

 

Vysné Kamence 12

01306 Terchová

Slovakia

info@penzionzbojnik.sk

(+421) 918 / 731 591

(+421) 903 / 472 505

Rezervácia ubytovania:

Copyright © 2020 - Penzión Zbojník

Trivago

Sociálne siete:

Created with ❤︎ by:

Marek Košturiak